Epidermolozis bülloza (Epidermolysis bullosa) veya halk deyimiyle kelebek hastalığı olarak bilinen deride ve mukozada (ağız içi, genital bölge, anal bölge, göz, burun, nefes yolu, yemek borusu) gibi vücut bölgelerinde içi su dolu kabarcıklar (bül) oluşumu ile kendini gösteren bir hastalıktır.

 İçi su dolu kabarcıklar (büller) çoğunlukla o bölgeye uygulanan (bası, çarpma, dokunma gibi benzer durumlardan) sonra ortaya çıkar. Epidermolozis bülloza genellikle genetik bir hastalıktır. Bu hastalık bazen akraba evliliği ya da diğer nedenlere bağlı ve benzer hastalıklar şeklinde de görülür.




Hastalık deriyi deri altına bağlayan yapıları oluşturan liflerdeki maddelerin bazılarının eksik yapımına bağlı gelişir. Bu bağlar çok hafif bir darbe ile kopar ve deri altında oluşan boşluğa çevre dokulardan sıvı sızarak bül gelişimine sebep olur. Hastalık kalıtsal olduğu için kişinin yaşamı boyunca devam eder. Epidermolozis bülloza hastalığının tıbben kalıcı bir tedavisi yoktur. Alternatif tıp yöntemi ile halk arasında Kelebek hastalığı olarak bilinen Epidermolysis bullosa hastalığını kalıcı bir yöntemle kesin tedavi ediyoruz.

  TIBBEN TEDAVİSİ OLMAYAN HASTALIĞIN TEDAVİSİ BULDUK

 Türkiye'de tahminimize göre 1500 yakın kişi bu hastalıktan muzdariptir. Bu hastalığın tıbben kalıcı bir tedavisi olmamakla beraber bu hastalığın ilaçla geçici tedavisi ise çok pahalıdır.

Biz Molla Şükrü ve ekibi olarak yaptığımız incelemeler sonucunda bu hastalığın kesin ilacını bulduk ve 1 aylık süre zarfında kişi iyileşmeye başlıyor.

Post a Comment

Daha yeni Daha eski