Güneş bu burca 22 Haziran'da girer 23 Temmuz'a kadar kalır. Yengeç burcunun yıldızı ay, tabiatı su, dostu boğa ve Balık'tır, düşmanı ise Koç'tur.

Bu burcun tesiri altında doğanlar; içlerine kapanık utangaç tabiatlı olurlar. Fakat kendilerinden en beklenmedik bir anda hemen cesaret hamlesiyle bir işte ön plana çıkabilirler.

Ekseriyetle yaratılışlar gereği tembel oldukları halde bazı hallerde bir parlayıp herkesten ön plana çıkabilirler.

Bu parlayışları bir kaç dakika sonra balon gibi söner ve yine eski alıngan, içine kapanık, utangaç, sessiz silik bir insan halini alır.

Bu burcun tesiri altından doğanlar renkten renge giren bir tabiata sahiptirler. Fakat rakiplerini ve düşmanlarını daima inatlarıyla yeneler.

Bu pasif inat tabiatı; damlaya damlaya taşı delen su gibidir. Hayallerinde bir çok şey icad ederler ve hallerinde kurguladıkları şeylerin doğruluğuna kendileri de inanır.

Ailelerine karşı derin bir sevgi ve muhabbet duyarlar bununla birlikte  uzun ve maceralı seyahatlere çıkmaya can atarlar.

İmkanları olsa ömür boyu seyehat etmek isterler.  Yengeç burcunda doğanların en büyük hataları ekseriyetle kendi hayallerini gerçek zannetmelerindendir.

İş hayatında şansları mükenmmeldir. Evlilik hayatında her zaman mükemmel olmaz ve kaprisleri ile hareket ettikleri için hiç yoktan üzüntü ve sorun çıkarırlar.

Yengeç burcu Balık burcunda olan biri ile evlenirse çok daha mutlu olur.


Post a Comment

Daha yeni Daha eski