Bu makalemizde sizlere bitkisel tedavi uygulamalarını anlatacağız. 


Bitkisel tedavi uygulamalarının mucidi tıbbi tedavinin mucidi kurucusu şüphesiz Lokman-î Hekim'dir.


Lokman-î Hekim hakkında Lokman suresi 12. ayette  Allah şöyle buyurmaktadır;


 " وَلَقَدْ ءَاتَيْنَا لُقْمَٰنَ ٱلْحِكْمَةَ أَنِ ٱشْكُرْ لِلَّهِ ۚ وَمَن يَشْكُرْ فَإِنَّمَا يَشْكُرُ لِنَفْسِهِۦ ۖ وَمَن كَفَرَ فَإِنَّ ٱللَّهَ غَنِىٌّ حَمِيدٌ "

 mealen Andolsun ki biz Lokmân’a “Allah’a şükret” diye hikmet verdik. Kim şükrederse, ancak kendisi için şükretmiş olur. Kim de nankörlük ederse, bilsin ki Allah her bakımdan sınırsız zengindir, övülmeye lâyıktır." diye geçer.


 Hz. Lokman'a (a.s) Allah, bitkilerin dilini öğretmiştir. Lokman (a.s) yürürken bitkiler ey Lokman biz falan hastalığın ilacıyız diye seslenirlerdi.


İnsanlık bitkiler ile hastalık tedavisini Lokman'dan öğrendi.


Bu yazımızda bir çok insanın muzdarip olduğu böbrek taşı veya böbrekteki kumdan kurtulmak için size Gilaburu üzümü ve faydalarını anlatacağız.


Ülkemizde Başta Kayseri ve civarı olmak üzere iç Anadolu bölgesinde yetişebilen Halk arasında Gilabulu bazende Frenk üzümü veya başka bir deyişle Viburnum Opulus bitkisi, böbrek taşı veya böbrekteki kumdan kurtulmaya yardımcı oluyor.Gilaburu üzümü adeta üzüm salkımlarını andırıyor. Ekşimsi bir tada sahip olan bu bitki , suyun içine konularak kuruması engellenir.


Kullanılabilmesi için sıkılarak suyu çıkarılır ve sıvı şeklinde tüketilir. Böbrek taşı veya böbrekteki kumu temizleme yardımcı olduğu tespit edilmiştir.

 

Daha yeni Daha eski