Kova Burcu ve Ahlakları

Güneş bu burca 21 Ocak'ta girip, 19 Şubat tarihine kadar kalır. Bu burcun tabiatı havadır. Dost burcu Akrep'tir. Bu burcun yıldızı Zuhal'dir.

 Bu burcun tesiri altında . doğanlar gayet cerbezeli ve girgin olurlar. O kadar güzel konuşmasını bilirler ki bu tatlı· dilleriyle kandıramayacakları kimse yoktur. Onlarla bir münakaşaya girmek daima tehlikelidir. Zira güzel ve mantıki söz söylemesini becermeleri sayesinde haksız bulundukları bir fikir münakaşasında dahi galip çıkmasını bilirler.

Kısacası ikna kuvvetleri çok yüksektir. Konuşmalarının dinlenmesinden büyük bir zevk duyarlar. Hitabet en kuvvetli ve en zayıf taraflarıdır. Çünkü kendileri' konuşurken herkesin dinlemesini istedikleri halde bir başkası konuşurken dinlemeyi hiç arzu etmezler.

Şansları parlak, .zekaları yüksektir, fakat ne yazıktır ki, bu zekalarını ilim ve fen sahasında nadiren kullanırlar. Çalışmaları hep afaki ve faydasız iş ve sahalara münhasır kalır. Bunun için de her sahada kolaylıkla elde ettikleri başarıları yine kolaylıkla ellerinden kaçırırlar.

Sevmekten ziyade sevilmekten hoşlanırlar fakat hissiz değildirler. Kör talihleri onları daima kendilerini sevmeyen kimselerle karşılaştırır. Evlilikte eşlerine söz hakkı tanımadıkları için aile hayatlarında kavga ve dargınlık eksik olmaz, fakat umumiyetle ahlakları iyi olduğundan bu dargınlıkların sonu hiçbir zaman kötü bir neticeye varmaz. Bu burçta doğanlar arasında boşanma olayları nadiren görülür. Mutlu  bir evlilik hayatı için Terazi Burcu'nda doğmuş bir kimse ile yaparlarsa daha uygun olur.

Post a Comment